مجاهد313 // جانم فدای رسول الله صل الله علیه و آله
     واقعیتش این معضل بد حجابی بد معضلی است.ماکه ندیدیم ولی دوستان آنتالیا رفته می گویند همه زن ها یک شکل اند و در کل شبیه همین یانگوم و سوسانو و نهایتا آنجلینا جولی خودمانند و هرچند چهره هایشان کمی فرق دارد باهم ولی کلاً یکی است. البته خودمان با یک دودوتا،چهارتای ساده می توانیم به این نتیجه برسیم که کلا این مو با چند دهم میلیمتر قطر از کله یک خانم در ناف لس آنجلس تا زن رئیس قبیله ای در جزایر اقیانوس آرام چندان تغییری نمی کند و از آن عجیب تر این که آن طوری که بچه های خارج رفته در گوش ما گفته اند(البته که ما سر به زیرتر از این حرف هاییم که این چیز ها را بدانیم!) فرق چندانی با مال آقایان هم ندارد. حالا با این مقدمه، نمی شود نتیجه گرفت که بد حجابی بد جوری مورد عجیبی است؟

برای مشاهده ادامه متن، اینجا کلیلک کنید.

     این که یک پسر با دیدن چهار انگشت جلوی کله دختر همسایه شان که پوشیده از همان چیزی است که روی سر خودش هم هست، میخکوب شود، عجیب نیست؟البته دختر ها هم که فرصت طلب! بعضی هاشون از ترفند هایی در این رابطه برای جلب توجه و حل عقده توجه شان (!)[دیگر نوشت: والبته مشکل همسر یابی! ] و همین طور فریب پسر های معصوم و سر به زیر مردم استفاده می کنند ولی همه ی این ها باز هم جواب این سوال پایه ای  نمی شود که باید بالاخره از یکی پرسید که موی سارا و پری و صنوبر و لاله با موی عمه شصت ساله خودش چه فرقی دارد که وقتی دختر مردم را توی خیابون می بیند ازش چشم برنمی دارد؟ حتی دختر هایی که از این حربه استفاده می کنند، پلیس که با آنها مبارزه می کند، حراست که به آن کاری ندارد و فقط به پسر ها گیر می دهد که آستین کوتاه نپوشند و دولت که می خواهد با آن فرهنگی رفتار کند هم هیچکدام دلیلش را نمی دانند ولی چیزی که هست این است که این معضل هست!
     در اینجا با یادی از مرحوم فرزاد حسنی و با آرزوی این که ما به سرنوشت وی دچار نشویم، تشکر می کنیم از حراست دانشگاه که کلاً پسر ستیز اند و در اقدامی جالب توجه با تشخیص تحریک کننده بودن پوست آرنج پسرها برای خانم ها، در حالی که با تعاملی سازنده باعث هرچه کوتاه تر شدن مانتو، عقب تر رفتن مقنعه و پودری تر(!) شدن صورت خانم ها شده بود، در حرکتی محیر العقول آستین کوتاه را برای آقایون در گرمای اواخر بهار و زیر آفتاب تابستان ممنوع کرد تا با این حرکت مشت محکمی بر دهان یاوه گویانی که ما را متهم به مرد سالاری و نادیده گرفتن حقوق زنان می کنند زده باشد. در اینجا علاوه بر اظهار تأسف برای خانم ها که اگر ادعای مسئول حراست درست باشد پس دختر ها از پسر ها در این زمینه بدتر اند، ما در خواست قطع تلویزیون خوابگاه دختران در زمان پخش مسابقات فوتبال، کشتی و غیره و حذف صحنه های حمام رفتن عرب نیا در مختارنامه را داریم؛ تا خدایی ناکرده این خانم ها با این ذهنی که دارند در گناه نیفتن. واقعاً که...
در انتها به بررسی چند گروه از بدحجاب ها ، جهت تنویر افکار عمومی می پردازیم:


-1    بدحجاب های دانشگاهی:
     حدس من در مورد این گروه وجود چند حوضچه لوازم آرایشی در محل سکونتشان است که صبح به صبح و پیش از خروج از منزل به قصد کسب علم و دانش، چند دقیقه ای خودشان را در این مواد غرق کرده و با سرخاب و سفیداب کامل به جبهه علم در برابر جهل قدم می گذارند. ظاهر این دوستان در دانشگاه و غیر دانشگاه چندان تغییری نمی کند. پوششان هم، در بر دارنده پوشاکی است که یا تنگ اند یا کوتاه یا عقب رفته.

     [دیگر نوشت: این گروه جزء آن دسته از افراد اند که برای پیشرفت حاضر اند دست به هر کاری بزنند! این افراد معمولاً از نوع پوشش خود برای تحت تأثیر قرار دادن اساتید برای گرفتن نمره بالا و همین طور تحت تأثیر قرار دادن دانشجویان دیگر، برای گرفتن تقلب سر جلسه امتحان استفاده می نمایند.]

-2بدحجاب های خیابانی:
     این گروه ماهیتی دوگانه دارند، این دوستان احتمالاً به علت جلوگیری از انگشت نما شدن و شاید برای از دست ندادن خاستگارهای بالقوه(!) در دانشگاه ظاهری عادی دارند ولی وقتی به خیابان می روند با تغییر ناگهای به انواع داف مانند تبدیل شده، شماره می گیرند و سوار زانتیا و ماکسیمای مسافرکش می شوند!

-3بد حجاب های فکری:
     این گروه البته پوششی عادی و حتی سختگیرانه دارند ولی به دلیل اینکه پایه ای و منطقی به این حجاب نرسیده اند و شاید آن را به اجبار خانواده یا عرف انتخاب کرده اند می توان نام آن ها را بدحجاب فکری گذاشت یعنی افرادی که از نظر ظاهری یک پا حاج خانم اند ولی در باطن همان در و داف هستند؛ شماره می گیرند، با کسی که زنگ زده گپ می زنند، سوار ماشینهای مدل بالایی که چراغ میزنن می شوند و گاهی دوست پسر دارند ولی با این توجیه که «قصدمان ازدواج است»؛ چیزی که حتی دختر هم می داند که تنها بهانه است.

-4بدحجاب مجازی:
     این دوستان در دانشگاه یا خیابان ممکن است پوشش های مختلفی از مناسب یا غیر مناسب داشته باشند ولی نکته قابل توجه در مورد این گروه حضور فعالشان در جوامع مجازی به خصوص  facebookاست که البته با تصاویر محیرالعقول از خودشان و دوستان گاهاً ازهمه جا بی خبرشان پروفایلشان را تزئین کرده اند. این تصاویر که از سفرهای کیش و دوبی و آنتالیا و دیگر بلاد و همین طور مهمانی های خصوصی این دسته برداشته شده است واقعاً تنه به تنه ی عکس های هنرمندان هالیوود می زنند که همین مسئله باعث شده صفحه پروفایل این افراد در زمینه ی جذب مخاطب و شمار بیننده رقابت تنگاتنگی با google داشته باشد!
نوشته ی میثم اصغریان
نشریه ی آسمانه
دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد

...

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 24 مهر 1390 توسط گمنام | نظرات ()
مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
.: Theme By Blog Skin :.
قالب وبلاگ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic