مجاهد313 // جانم فدای رسول الله صل الله علیه و آله

انتقادات:

1.        سلام. تا حالا راجع به آسمانه نظر مثبت داشتم. اما الآن متوجه شدم خیلی سطح پائینه. دو کلمه حرف حساب نشون دهنده ی بی فرهنگیه نویسنده و تمام کسانیه که با اون هم نظرن! خانوما 4 دسته هستند؟!!! واقعاً متأسفم براتون

 

2.        سلام. به نظرم دو کلمه حرف حسابتون یه متن انتقادی نبود واقعاً توهین آمیز و اوج عقده ی آدمایی با این طرز فکره. پس برای همه مون متأسفم: واسه شما با این طرز فکرتون و واسه خودمون که مجبوریم بین این جور آدما زندگی کنیم.

 

3.        سلام. انتقاد آقای اصغریان شرم آوره. واقعاً واسه همه کسایی که طرز فکرشون اینه و با این مقاله موافقن متأسفم. اگه بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم، خودتون بگید خانم ها عقده ای هستن یا نوسینده متن؟ میشه توی چاپ بعدی بگید چه جور دختری رو قبول دارید؟ اسنجوری که شما نوشتید به همه خانم ها توهین شده!

 

4.        باعث تأسفه مه همچین متنی با عنوان دو کلمه حرف حساب تو مجله تون چاپ شده. می شد این موضوع رو به نحو دیگری بیان کرد. الان نتیجه ی معکوس این متنو تو همه دیدم! لطفا به نویسنده متن بگید انتقاد باید همراه با رعایت حریم ها باشه.

 مقاله دو کلمه حرف حساب

پاسخ ما

ادامه مطلب را بخوانید

اول از انتقا شما و بیان عقیدتون ممنونم.

اما بعد؛ فرموده بودید که برای همه کسانی که این نوع طرز فکر رو دارند متأسفید. اما نگفتید کدام طرز تفکر. اما برای اینکه موضوع روشن تر بشود، طرز تفکرمان را بیان میکنیم.

عقیده ی ما این است که همه انسان ها، بدون هیچ قیدی ذاتاً پاک هستند و به علت همین پاکی، محترم. و این احترام در مورد همه ی انسان ها صادق است. ولی همانطور که خداوند فرموده است، هیچ چیز بر قومی تغییر نمی کند مگر آنکه خودشان تغییر دهند، انسان نیز تا جایی محترم است که به سبب اعمالش لیاقت احترام را از دست نداده باشد. پس اگر در این مقاله طنز به کسی بی احترامی شده است به این خاطر است که از نظر ما لیاقت احترام را از دست داده است.

به علاوه اگر بحث بالا را هم قبول نداشته باشیم؛ می توان گفت که احترام مخصوص انسان های ارزشمند است و کسی که خودش ارزش خودش را نداند و کاری کند که بی ارزش شود، لیاقت احترام از او ساقط می شود.

این هایی که گفتیم، برای روشن شدن عقیده ی ما در مورد احترام و بی احترامی بود. به علاوه بحث هایی که ما در این مقاله کرده ایم، نه بی احترامی که بیان عللی طنز و نزدیک به واقعیت برای عمل غیر منطقی عده ای بود که البته با توجه به هنر نویسنده به خوبی بیان شد.

بحث دیگر شما این بود که گفته بودید که ما به همه ی خانم ها توهین کرده ایم و همه را عقده ای خوانده ایم. اما اگر متن را درست بخوانید به خوبی متوجه خواهید شد که سر صحبت ما با چه کسانی است. متوجه میشوید که روی صحبت ما با عده ای است نه همه خانم های محترم.

 

برای ما اظهار تأسف کرده بودید که خانم ها را به این چهار گروه تقسیم کردیم.

باید بگویم که ما بد حجاب ها را به این چهار دسته تقسیم کرده ایم. و البته این تقسیم بندی تا حدودی منطقی و نزدیک به واقع است. ما توهین نکرده ایم. عقایدمان را نوشته ایم.

 

گفته بودید که می شد این موضو را با بیان بهتر و تأثیر گذار تر بیان کرد و این نوع مقاله تأثیر معکوس دارد.

باید بگویم که این نبود که ما از خواب بیدار شویم و به این نتیجه برسیم که باید اینگونه مقاله ای بنویسیم. اگر نگاهی به شماره های قبلی نشریه ی آسمانه و دیگر نشریات دانشگاه بیندازی، متوجه می شوید که همه روش ها امتحان شده بود. مسئله ای که بود این بود که آن عده که سر صحبت ما با آن هاست، بحث را جدی نمی گرفتند و تنها روش باقی مانده نوشتن یک چنین مقاله ای بود تا شاید به کسی بر بخورد و درگیر موضوع شود و به اهمیت آن پی ببرد.

ما در شماره های پیشین با بیان فواید حجاب و بحث های منطقی و جدی به بیان این دغدغه ی فکری خود پرداخته بودیم. ولی وقتی این روش را مؤثر نیافتیم، به روش های دیگر روی آوردیم و این شد که این مقاله به چاپ رسید.

پرسیده بودید که چه جور دختری را قبول داریم؟

ما به هیچ وجه مرد سالاری زمان گذشته را قبول نداریم. محدودیت زن را قبول نداریم. نمی گوئیم زن در گوشه ی خانه منزوی باشد و به دور از علم و دانش و کار. زن نیمی از گنجینه تفکر جامعه است و نیمی از نیروی کار آن. زن پرورش دهنده ی مرد است و سازنده ی آینده ی جامعه.

تمام حرف ما این است که این حضور زن در عرصه های مختلف باید سالم باشد. زن باید به پیشرفت جامعه کمک کند. با حضور درست در جامعه. ما معتقدیم حضور نامناسب و به دور از عفت نه تنها امنیت خود زن را به خطر می اندازد و امکان طی مدارج عالی علمی و فعالیت اقتصادی گسترده را از زن می گیرد، بلکه با مشغول کردن نیمه ی دیگر نیروی کار جامعه که همان مردان هستند،پیشرفت جامعه را مختل می کند.

ما زن را خانه نشین و نادان نمی خواهیم. ما زن دانا را باعفت و پاکدامن می خواهیم.

پرسش ما این است که آیا نمیشود هم عفیف و دین دار بود و هم عالم و فعال؟ مطمئناً می شود. چیزی را که ما درک نمی کنیم،دلیل بی عفتی عده ای است.

مقاله ای که در نشریه آسمانه به چاپ رسید، در واقع تنها بیان دللایلی طنز و البته نزدیک به واقع بود برای علل بد حجابی عده ای که فکر میکنم نویسنده با هنر خاصی موضوع را بیان کرده است....

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 24 مهر 1390 توسط گمنام | نظرات ()
مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
.: Theme By Blog Skin :.
قالب وبلاگ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic