مجاهد313 // جانم فدای رسول الله صل الله علیه و آله
کتاب خاطرات آزاده جانباز شریف صابری، با عنوان «133نفر آخر» به روایت محسن سنچولی پردل توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسید.


این کتاب شامل خاطرات شریف صابری، آزاده‌ای است که پس از قبول قطعنامه از سوی دو کشور ایران و عراق، در سال 67 به اسارت نیروهای عراقی درآمد. محسن سنچولی پردل هم مسئولیت مصاحبه با این آزاده سیستانی و تدوین مطالب کتاب را به عهده داشته است.

در ابتدای این کتاب، بعد از مقدمه، زندگی‌نامه‌ شریف صابری به قلم خودش آمده است. فصل دوم کتاب شامل خاطرات صابری از حضور در جبهه است و فصل سوم هم خاطرات بعد از اسارات او را شامل می‌شود. در پایان کتاب هم تصاویر و عکس‌های صابری منتشر شده است.

در قسمتی از این کتاب می‌خوانیم:

دو نفر از همشهریانم مرا بالای دست گرفتند و فریاد کشیدند: سیدی موت... سیدی موت... مامور عراقی که اسمش المثنی بود، پرسید: چه می‌خواهید؟ گفتند: آب... آب. او به طرف سرویس بهداشتی رفت و دیدم یک آفتابه آب به دست دارد و به طرف پنجره می‌آید. لوله آفتابه را به طرفم گرفت. من هم لوله آفتابه را به دهان گرفتم. کمی که آب خوردم نگهبان آفتابه را کشید و نگذاشت سیراب شوم....

این کتاب چندی‌ پیش، همزمان با هفته دفاع مقدس با حضور حجت‌الاسلام قربانپور، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سیستان و بلوچستان، سعید مهدی‌زاده رئیس حوزه هنری استان، سرهنگ میری بنجار، جانشین فرمانده سپاه ناحیه زاهدان و جمعی از خانواده‌های شهدای این استان در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی استان رونمایی شد.

«133 نفر آخر» تولید حوزه هنری استان سیستان و بلوچستان در 124 صفحه، قطع رقعی، شمارگان 2 هزار و 500 نسخه و قسمت 2 هزار و 900 تومان منتشر شده است.


...

طبقه بندی: معرفی كتاب 
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 8 آذر 1390 توسط سجاد محمودی | نظرات ()
مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
.: Theme By Blog Skin :.
قالب وبلاگ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic