مجاهد313 // جانم فدای رسول الله صل الله علیه و آله

همانطوری که از اسم تایپیک بحث برمیاد موضوع این هفته بحث ما حول محور فراماسونریمیباشد و میخوایم بررسی کنیم که این فراماسونری چیست و به کجا خواهد رسید...
بحثهای زیادی در مورد اینکه فراماسونری ابزار توطئه انگلو-صهیونیست جهانی است شده و همچنین نظرات مختلفی در مورد نمادهایی شده که به این گروه نسبت داده شده است....

با یک تعریف ابتدایی و اجمالی در مورد خود فراماسونری از ویکی پدیا بحث رو اغاز میکنیم:
فراماسونری یا فراموشخانه جمع کانون*های برادری گسترده*ای در جهان است. این کانون*ها ریشه*های بسیار کهنی در اروپای غربی دارند. فراماسونری دارای یک سیستم مدیریت فراگیر جهانی نیست و ارتباط بین فراماسونری*های مختلف تنها توسط خود دو لژ انجام می*شود. واژه فراماسونری احتمالاً از freestone mason گرفته شده. freestone mason در انگلیسی به معنی بنّای آزاد می*دانند. کسی که عضو فراماسونری است فراماسون یا ماسون نامیده می*شود، و ساختمانی که مرکز فعالیت ماسون*هاست لژ نامیده می*شود.

فراماسونری در ابتدا جنبشی لیبرال بوده است که مبتنی بر باز تولید اندیشه های گنوستیک در دوران پس از اصلاحات در اروپا بوده است. فراماسون ها با شعار «برابری، مساوات، برادری» نقش بزرگی در انقلاب های بزرگ معاصر مانند انقلاب امریکا بر علیه استعمار انگلیس، انقلاب کبیر فرانسه، انقلاب مشروطیت ایران و جنبش انقلابی بر ضد استعمار اسپانیا در امریکای جنوبی داشته است.

عقاید لیبرال جنبش فراماسونری باعث واکنش های مذهبیان و محافظه کاران، گروه های بنیادگرا، مذهبیون بنیاد گرا و ملی گرایان شده است. همچنین مخالفت با نظام طبقاتی کشیشی مسیحیت، باعث دشمنی کلیسای کاتولیک روم با فراماسونری شده است. این گروه ها فراماسونری را جنبشی الحادی و شیطانی معرفی می کنند.

همچنین منشا افسانه ای این جنبش(داستان معبد سلیمان) باعث نفرت گروههای ضد یهود از فراماسونری شده است. حالت مخفی این جنبش و منشا بریتانیایی آن باعث شده است که چنین پنداشته شود که این جنبش ابزار توطئه انگلو-صهیونیست جهانی است. همچنین رژیم های دیکتاتوری مانند نازی ها و کشورهای کمونیستی نیز به سرکوب فراماسونری می پرداختند.

حجم عظیمی از نوشته*های موجود در مورد فراماسونری موجود است که به چهار هزار کتاب و هزاران مقاله می*رسد.با این همه بیشترین این نوشتارها به صورت افراطی نگارش شده اند: یا بی قید و شرط از فراماسونری دفاع می*کنند و یا آنها را فرصت طلب و عامل انواع صدمات به جامعه می*دانند.

.....

هر چند فراماسونری معمولا به عنوان یک سازمان مخفی شناخته می*شود، فراماسون*ها معمولاً این تعریف را به چالش می*کشند و سازمان خود را بیشتر یک سازمان خصوصی می*نامند که تنها بعضی جنبه*های این سازمان مخفی می*باشد.معمولاً چنین تعبیری بیان می*شود که در قرن بیست و یکم این سازمان از حالت یک انجمن سری خارج شده*است و بیشتر «انجمنی با یک سری رازها است.»

دو سمبل پرگار و گونیا همیشه در لژهای فراماسونری وجود دارد. توصیفهای نمادینی برای این دو نشان وجود دارد. مانند: بر فعالیت خود با نیروی تقوا بیافزا". هر چند از آنجایی که مرام فراماسونری دگماتیک نبودن است. هیچ تفسیر رسمی و عمومی برای این نشان وجود ندارد.

آموزه*های اخلاقی فراماسونری بصورت آئین های نمادین آموزش داده می*شود. داوطلب در سیستم فراماسونری با گرفتن مدرک*هایی پیشرفت می*کند. این مدارک و پیشرفت با کسب دانش وخودشناسی و دانش و درک در مورد رابطه فرد با دیگران و همچنین با نیروی برتر(بسته به درک شخصی داوطب از نیروی برتر). در کنار این آموزه ها، آموزه*های فلسفی از طریق تحقیق داوطلب و بحث با شیوه*نامه*های لژ فراهم می*آید.....

...

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 17 مرداد 1390 توسط بهنام روان بخش | نظرات ()
مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
.: Theme By Blog Skin :.
قالب وبلاگ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic