مجاهد313 // جانم فدای رسول الله صل الله علیه و آله
گاردین:

خبرگزاری فارس: بر اساس تحلیل یک روزنامه انگلیسی احکام زندان کسانی که هفته گذشته در جریان اعتراضات این کشور دستگیر شده‌اند، 25 درصد طولانیتر از حد معمول است.

به گزارش فارس، بر اساس تحلیل 1000 مورد از احکام زندان معترضانی که هفته گذشته در انگلیس دستگیر شدند،‌ روزنامه گاردین اعلام کرد به طور معمول این احکام 25 درصد طولانی‌تر از حد معمول است.


 

این روزنامه انگلیسی حکم هزار مورد از معترضانی را که تا کنون توسط دادگاه‌های انگلیس مورد بررسی قرار گرفته و برای آنها حکم صادر شده است را بررسی و تا کید کرد: اطلاعات پرونده‌های معترضانی که تا کنون به دادگاه رفته و حکم دریافت کرده‌اند –مانند حکم 4 سال زندان برای دو نفری که در فیس بوک دعوت به اعتراض کرده بودند- نشاند دهنده برخورد سختگیرانه‌تر در سراسر این کشور است.
 
بر اساس این گزارش، حدود 70 درصد کسانی که تا کنون به دادگاه فرستاده شده‌اند در بازداشت پلیس بوده که این امر باعث ازدحام بازداشت شدگان در زندان‌ها و مراکز بازداشت پلیس شده است.
 
بررسی بیشتر حکم‌های صادره نشان می‌دهد قضات از ترس ایجاد مجدد اعتراضات احکام زندان را سریعتر صادر می‌کنند.
 
بر اساس این تحلیل، در 80 مورد که قضات به بررسی پرونده آنها پرداخته‌اند، 56 نفر مستقیما به زندان فرستاده شده‌اند.
 
پیش از این نیز فعالان حقوق مدنی از سنگینی احکام صادر برای معترضان انگلیس بشدت انتقاد کرده و آن را نقض حقوق بشر دانسته بودند....

نوشته شده در تاریخ جمعه 28 مرداد 1390 توسط گمنام | نظرات ()
مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
.: Theme By Blog Skin :.
قالب وبلاگ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic