مجاهد313 // جانم فدای رسول الله صل الله علیه و آله
به دنبال کشته‌شدن سرباز مصری؛
مصر سفیر خود از تل‌آویو را فراخواند

خبرگزاری فارس: به دنبال حملات هوایی روز گذشته جنگنده‌های صهیونیستی به منطقه سیناء در مصر که در اثر آن 7 افسران ارشد ارتش این کشور شهید و تعدادی مجروح شدند، مصر سفیر خود در تل‌آویو را تا عذرخواهی رژیم صهیونیستی به قاهره فراخواند.

ه گزارش فارس به نقل از الیوم السابع، کمیته فوق‌العاده موظف به پیگیری حوادث روز گذشته برسر مرزهای مصر با رژیم صهیونیستی تصمیم گرفت، سفیر مصر از تل‌آویو را به قاهره فرابخواند.

این کمیته با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: تا زمان مشخص شدن نتایج تحقیقات و عذرخواهی رژیم صهیونیستی از اظهار نظرهای بدون تامل و تاسف‌بارشان در برابر مصر، قاهره سفیر خود در تل‌آویو را به کشور فرامی‌خواند.


در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: مصر با نگرانی و تاسف بسیار واکنش اسرائیل در برابر عملیات شهر ایلات واقع در جنوب اسرائیل در نزدیکی مرزهای مصر که منجر به کشته شدن 8 اسرائیلی در حمله به یک اتوبوس شد، را دنبال و آن را محکوم می‌کند.

این بیانیه می‌افزاید: همچنین مصر از واکنش اسرائیل در برابر این حمله که توسط جنگنده‌های صهیونیستی به منطقه سینا در مصر صورت گرفت و منجر به شهادت 7 افسران ارشد ارتش مصر و تعدادی مجروح شد را نیز محکوم می‌کند.

این کمیته همچنین اظهار نظرهای غیرمسئولانه و سریع برخی از مقامات صهیونیستی را محکوم کرده و آن را نشانه عدم تعقل و تدبر این مقامات پیش از پی‌بردن به علت واقعی حادثه دانسته است.


این کمیته در بیانیه دوم خود دو ساعت پس از انتشار بیانیه اول صادر شد، علاوه بر رد هرگونه اهمال و بی‌توجهی در حفظ امنیت سینا و تاکید بر این‌که استقرار نیروهای نظامی مصر در این منطقه اقدامی داخلی بوده که به مصر و امور داخلی آن مرتبط است، مسئولیت مستقیم حادثه روز گذشته را متوجه رژیم صهیونیستی کرد.

بیانیه دوم از رژیم صهیونیستی خواستار تحقیق فوری در حادثه و اطلاع قاهره از نتایج آن شده بود.

بعد از کشته شدن 8 اسرائیلی در حمله به یک اتوبوس در نزدیکی شهر ایلات واقع در جنوب اسرائیل در نزدیکی مرزهای مصر، رژیم صهیونیستی حملات هوایی گسترده‌ای را از روز پنج شنبه در غزه و مناطق مرزی مصر ترتیب داده است.

در جریان حملات بامداد روز جمعه 19/8/2011 جنگنده‌های صهیونیستی به منطقه سینا در مصر 7 تن از افسران ارشد ارتش این کشور شهید و تعداد نامشخصی هم زخمی شدند.


...

نوشته شده در تاریخ شنبه 29 مرداد 1390 توسط گمنام | نظرات ()
مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
.: Theme By Blog Skin :.
قالب وبلاگ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات